Дечија недеља 4. разред

Дечија недеља се сваке године одржава у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала. Ове године Дечија недеља реализована је под слоганом „Велико срце деце Србије“.

Циљеви Дечије недеље:
- Скретање пажње најшире јавности на права и потребе деце
- Указивање на одговорност коју породица, школа и држава имају у заштити деце
- Утицање на оптималан развој деце
- Активно учешће деце у доношењу одлука које се њих тичу
- Покретање акција које доприносе побољшању положаја деце и остваривању њихових права.

Одељења четвртог разреда  учествовала су у активностима Министарства за бригу о породици и демографију и Пријатеља деце Србије у току Дечије недеље од 2. до 8. октобра 2023.године.
Активности које су реализоване имале су за циљ афирмисање другарства, различитости, неговање дечијег стваралаштва, поштовање права детета кроз заједничке активности.

Понедељак - "Буквар дечијих права
Уторак - Велики час цртања у школском дворишту
Среда - Спортске активности - игра " Ватрене лопте"
Четвртак - одељењско такмичење у друштвеним играма
Петак - час кореографија и посета оближњим знаменитостима

У току Дечије недеље, ученици су учествовали су у школским активностима:
спортском дружењу одељења четвртих разреда, осликавању школског дворишта, такмичењу у друштвеним играма.
У оквиру одељењске заједнице читали смо и анализирали " Буквар дечијих права", Љ. Ршумовића.
На часу ликовне културе ученици су, користећи различите технике, кроз ликовно стваралаштво представили своје "Дрво дечијих права". Радови су изложени су у холу школе. Ученици су учествовали у ликовном конкурсу Пријатеља деце Вождовца.