„ЈЕДАН ПАКЕТИЋ – ЈЕДАН ОСМЕХ“ – хуманитарна акција

20.12.2023. обележили смо Светски дан људске солидарности.

Децембар је месец, ближе се празници, време је даривања. Новогодишњи празници за децу представљају омиљени период у години,то је време и када људи треба да покажу дозу емпатије и хуманости,  да на тај начин уђу у нову годину.

Вршњачки тим ОШ „Карађорђе” организовао је хуманитарну акцију прикупљања школског прибора и средстава за хигијену. Основни циљ ове акције је хуманост,  помоћ и подршка болесној деци.

Ученици, родитељи и запослени наше школе су се са радошћу одазвали и учествовали у акцији. Прикупљено је седамдесет пакетића. Поклоњени су деци  на  Институту за мајку и дете у Београду. Пакетиће су Институту уручиле Светлана Јевтић и помоћница директора Оливера Кошанин.

Надамо се да да смо им улепшали предстојеће новогодишње и божићне празнике, да ћемо и даље помагати, као и будити свест о хуманости. Захваљујемо се свима који су улепшали празничну атмосферу и помогли болесној деци.