ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД -  ШКОЛСКА 2024/2025.

Поштовани родитељи будућих првака,

Упис деце у први разред за школску 2024/25. године реализујемо од 1. априла до 31. маја 2024. год.

У први разред се уписују деца рођена од 01. марта 2017. године до 28. фебруара 2018. године.

За превремени упис у први разред могу се пријавити деца рођена од 01. марта до 31. августа 2018. године након провере спремности за полазак у школу од стране психолога у школском диспанзеру, у оквиру ДЗ Вождовац. Родитељи који желе да пријаве дете за превремени упис треба да поднесу молбу, уз приложено мишљење психолога. Молба се предаје секретару школе непосредно или на мејл sekretar@karadjordje.edu.rs

Пријава за упис и заказивање термина за тестирање

Пријава за упис се врши преко портала е- Управе.

Да бисте извршили пријаву потребно је да:

• Будете регистровани корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs

• Покренете услугу на Порталу е- Управа (Услуге — Образовање— е- Заказивање термина у ОШ)

• Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада.

• Родитељи са дететом долазе у школу на упис у термину који су сами одабрали.

Сва потребна документа, школа преузима по службеној дужности – електронским путем :

• Извод из матичне књиге рођених;

• Уверење о пребивалишту;

• Уверење о похађању припремног предшколског програма;

• Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење.

• Изузетак је лекарско уверење које је потребно да родитељ достави школи, уколико је преглед обављен код приватног лекара или у војној здравственој установи.

Проверу спремности врши педагошко психолошка служба школе у истом термину кад се врши упис.

Родитељи деце која по адреси становања не припадају територији наше школе, потребно је да искажу интересовање за упис детета у школу личном пријавом- молбом код секретара школе на следеће адресе електронске поште: sekretar@karadjordje.edu.rs  или на skola@karadjordje.edu.rs са наведеним подацима о детету и родитељу, обавезно је навести јединствени матични број родитеља и будућег првака. Молбе је потребно проследити најкасније до 01. фебруара 2024. године на горе поменуту адресу електронске поште.

О исходу поднесених молби родитељи ће до 30. априла 2024. године бити обавештени, а након сагледавања расположивих капацитета и у складу са просторним и  кадровским могућностима школе.

Апликација за родитеље е-упис биће доступна родитељима од 20. марта до 31. маја 2024.год. Родитељи ће имати могућност да изаберу термин за тестирање електронским путем у терминима које ће у апликацију поставити школа. Уколико родитељ нема могућност да закаже тестирање електронским путем потребно је да се обрате секретару школе после 25. марта 2024. године на мејл: sekretar@karadjordje.edu.rs или непосредно телефоном на 011 2467754, свакодневно у временском интервалу од 10:00-12:00 часова.

Будућим првацима желимо срећан полазак у школу!

У Београду, 29.01.2024.г.

Обрад Дракулић директор школе