ДЕЦА КОЈА СЕ ИГРАЈУ СУ СРЕЋНА ДЕЦА!!!

Игра је неодвојиви део детињства. Она је за децу пут спознавања света, као и самих себе. Кроз игру деца уче, развијају креативност и вежбају своје моторичке способности. Начин на који дете мисли у игри је један од основних покретача његовог интелектуалног развоја. Деца која се играју су срећна деца. У духу игре, најзначајније дечје активности, а под називом „Дечје игре некада и сада“ , 1.јуна 2023.године обележен је  Међународни дан деце. Ученици 1/1 упознали су се са дечјим играма које су се некада свакодневно играле, а данас се веома ретко или се уопште не могу видети. За ову прилику, ученици су припремили изложбу играчака које су са бакама и мајкама сами направили и сашили. На часу ликовне културе су припремили пано са својим радовима на тему : „Моји другови и ја“. У дворишту школе деца су играла игре : „нека бије, нека бије“ , „школице“, „паукова мрежа“ , „кликери“ и друге. Дружење и забава су настављени и у учионици где су се ђаци прваци  уз краћи видео запис вратили у осамдесете године и гледали како су некада девојчице и дечаци заједно играли ластиш. На часу су представљене и бројалице које су одувек саставни део дечје игре и забаве : „Сон макарон“, „Том и Џери висе на бандери“ и „Села баба у балон“. На крају су заједно правили „жабице гаталице“ и открили нову-стару, сјајну забаву током одмора.